Deska na tarasy drewniane Bangkirai

530-694-000


Drewno w kolorze od jasno do ciemno brązowego. Dalczego warto rozważyć tarasy drewniane Bangkirai bo to gatunek bardzo odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych a także na ataki grzybów i szkodników .

tarasy drewniane
Powiększ

Profil

Wymiar: 19x90 mm
profil tarasy drewniane Bangkirai

Wymiar: 21x120 mm
profil 21x120 mm drewniane Bangkirai>

Wymiar: 21x145 mm
profil 21x145 mm tarasy Bangkirai>

Wymiar: 25x145 mm
profil 25x145 mm tarasy Bangkirai>


Egzotyczne drewno tarasowe bangkirai - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Bangkirai drewno na tarasy drewniane


Bangkirai to gatunek dużego drzewa (do 50 m wysokości) z rodziny dwuskrzydlcowatych występujący w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, a przede wszystkim: Indonezji, Malezji, Indiach, Pakistanie, Sri Lance, Tajlandii i na Filipinach. Drewno tego drzewa ma barwę od jasno- po ciemnobrązową, miejscami o odcieniu żółtym. Nie posiada wyraźnie zaznaczającej się struktury, wolne jest od porowatości. Jedynymi uwidaczniającymi się elementami są żywiczne kanały, które wypełnia żółtobiała substancja oraz maleńkie (o średnicy nieprzekraczającej 1,5 mm) otwory żłobione przez owady penetrujące miękisz wyłacznie drzew żywych.

Drewno Bangkirai jest bardzo twarde, ma dużą gęstość i ścisłą zwartą strukturę. Świetnie nadaje się na zewnętrzne tarasy, ale też parkiety, obrzeża basenów, pomosty czy meble ogrodowe. Jest przy tym niezwykle odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, czy ścieranie. Dzięki naturalnym olejkom drewno to opiera się niszczącemu działaniu wilgoci i wody. By zachować pierwotną barwę, zaleca się jednak olejowanie, gdyż wypłukiwanie naturalnych substancji oleistych może powodować odbarwienia i patynowanie powierzchni.

Deska tarasowa i inne produkty są cenionym materiałem wykorzystywanym przez projektantów i wykonawców zarówno przy budowie basenów na otwartym powietrzu, tarasów restauracji, altan, patiów, ścieżek, ogrodzeń, elewacji, jak i podczas urządzania ogólnie dostępnych terenów rekreacyjnych.

Deski tarasowe są produkowane w różnych rozmiarach z wielu gatunków drewna egzotycznego a także Modrzewia Syberyjskiego oraz innych gatunków europejskich. Drewno egzotyczne oferowane w ramach gamy produktów jest bardzo twarde i wytrzymałe.Wyróżnia się naturalną odpornością na biodegradację a także na ataki grzybów i szkodników.

Specjalizujemy się także w świadczeniu kompleksowej usługi montażu . Mając długoletnie doświadczenie w branży w dziedzinie budowy i konserwacji tarasów, montażu desek elewacyjnych oferujemy kompleksową sprzedaż z montażem na którą wystawiamy fakturę z 8 % podatkiem vat.

Taras należy do jednych z pomieszczeń, na którym przebywa się często podczas wiosennych i letnich dni. Z tego względu bardzo ważne jest, jaki ma on wystrój oraz jaką trwałość ma materiał, z którego jest wykonany. Na szczególną uwagę zasługują tarasy drewniane z Bangkirai

Bangkirai jest twardym gatunkiem drewna egzotycznego, które posiada naturalne otwory szpilkowe wykonane przez owady. Tarasy z drewna Bangkirai mogą przybrać kolor od jasnobrązowego do ciemnobrązowego. Warto wiedzieć, że tarasów drewnianych z Bangkirai nie można poddać impregnacji, ale nadają się one za to do wykonania olejowania specjalnym preparatem do drewna egzotycznego. Dzięki wykonaniu tego zabiegu, możliwe jest zachowanie naturalnego koloru drewna, co niweluje ryzyko patynowania powierzchni na inne kolory. Tekstura desek jest gładka, a układ włókien prosty. Co więcej deski charakteryzują się ryflem, który jest gruby i drobny.

O czym warto wiedzieć decydując się na wykonanie tarasu drewnianego z Bangkirai? Ten typ drewna odznacza się drugą klasą wytrzymałości, która świadczy o tym, że jego trwałość to dwadzieścia – dwadzieścia pięć lat. W strukturze Bangkirai nie ma krzemionki wpływającej na uszkodzenie wierteł czy piły, jednak pracując z tym gatunkiem drewna należy zachować dużo ostrożności. Przed przykręcaniem deski należy wykonać mniejsze otwory, które zapobiegną powstaniu pęknięć.

Deski na tarasy drewniane z Bangkirai pozyskiwane są z Brazylii, Malezji, Indonezji, Boliwii, Filipin i Peru. Suszenie takiego drewna jest trudne i powinno odbywać się w wolnym tempie, z kolei klejenie wymaga nawiercania. Warto dodać, że deski z tego egzotycznego drewna mają zastosowanie nie tylko na tarasach, gdyż wykonuje się z nich pokrycia mostów, meble ogrodowe, rampy, wagony. Drzewa, z których pozyskuje się te deski osiągają nawet pięćdziesiąt metrów wysokości, a ich średnica może mierzyć prawie półtorej metra. Tarasy wykonane z tego drewna są bardzo klimatyczne i sprawiają, że pomieszczenie nabiera klimatycznego wyglądu. Dzięki temu letnie wieczory będą należeć do bardzo przyjemnych.