Tarasy drewniane

TARASY DREWNIANE BANGKIRAI


Drewno w kolorze od jasno do ciemno brązowego. Gatunek bardzo odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych a także na ataki grzybów i szkodników .


Profil

Wymiar: 19x90 mm
profil tarasy drewniane Bangkirai

Wymiar: 21x120 mm


Wymiar: 21x145 mm


Wymiar: 25x145 mmEgzotyczne drewno tarasowe bangkirai - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Bangkirai to gatunek dużego drzewa (do 50 m wysokości) z rodziny dwuskrzydlcowatych występujący w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, a przede wszystkim: Indonezji, Malezji, Indiach, Pakistanie, Sri Lance, Tajlandii i na Filipinach. Drewno tego drzewa ma barwę od jasno- po ciemnobrązową, miejscami o odcieniu żółtym. Nie posiada wyraźnie zaznaczającej się struktury, wolne jest od porowatości. Jedynymi uwidaczniającymi się elementami są żywiczne kanały, które wypełnia żółtobiała substancja oraz maleńkie (o średnicy nieprzekraczającej 1,5 mm) otwory żłobione przez owady penetrujące miękisz wyłacznie drzew żywych.

Drewno Bangkirai jest bardzo twarde, ma dużą gęstość i ścisłą zwartą strukturę. Świetnie nadaje się na zewnętrzne tarasy, ale też parkiety, obrzeża basenów, pomosty czy meble ogrodowe. Jest przy tym niezwykle odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, czy ścieranie. Dzięki naturalnym olejkom drewno to opiera się niszczącemu działaniu wilgoci i wody. By zachować pierwotną barwę, zaleca się jednak olejowanie, gdyż wypłukiwanie naturalnych substancji oleistych może powodować odbarwienia i patynowanie powierzchni.

Deska tarasowa i inne produkty są cenionym materiałem wykorzystywanym przez projektantów i wykonawców zarówno przy budowie basenów na otwartym powietrzu, tarasów restauracji, altan, patiów, ścieżek, ogrodzeń, elewacji, jak i podczas urządzania ogólnie dostępnych terenów rekreacyjnych.

Deski tarasowe są produkowane w różnych rozmiarach z wielu gatunków drewna egzotycznego a także Modrzewia Syberyjskiego oraz innych gatunków europejskich. Drewno egzotyczne oferowane w ramach gamy produktów jest bardzo twarde i wytrzymałe.Wyróżnia się naturalną odpornością na biodegradację a także na ataki grzybów i szkodników.

Specjalizujemy się także w świadczeniu kompleksowej usługi montażu . Mając długoletnie doświadczenie w branży w dziedzinie budowy i konserwacji tarasów, montażu desek elewacyjnych oferujemy kompleksową sprzedaż z montażem na którą wystawiamy fakturę z 8 % podatkiem vat.