Elewacje

MERANTI - elewacje


Meranti - pochodzi z Azji Południowej i Południowo-wschodniej. Drewno ma kolor od jasnego szaro-brązowego do ciemnego czerwono-brązowego. Elewacja z meranti koniecznie wymaga konserwacji środkami chemicznymi.


Profil

Wymiar: Softline 20x145


Wymiar: faza 15x145Elewacje drewniane są od dawna stosowane w budownictwie na całym świecie. Inwestorzy wybierają elewacje drewniane z uwagi na walory zdrowotne, ekonomiczne, a także komfort otoczenia.

Na nasze usługi udzielamy gwarancji oraz prowadzimy serwis konserwacyjny.

Naszym głównym celem jest zadowolenie wszystkich naszych klientów aby nasza oferta była dla nich zawsze jak najbardziej atrakcyjna jakościowo oraz cenowo.

Meranti to drewno z wysokich (nawet 70-80 metrów) drzew liściastych odmiany Shorea, które występują w Indonezji i Malezji. Ten rodzaj posiada właściwości i wygląd (zwłaszcza Red Meranti) bardzo zbliżone do mahoniu, dlatego często bywa z nim mylony, a przez niektórych nawet nazywany mahoniem meranti. Drewno to swoją miękkością przypomina naszą sosnę, jednak z uwagi na budowę (duży udział części stałych) i jednolitą strukturę jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i znacznie cięższe. Należy do odmian o bardzo wysokiej gęstości. W zależności od rodzaju występuje w kolorach od ciepłej żółci, przez odcienie oliwkowe, jasne brązy aż po czerwienie.

Meranti wykorzystuje się w produkcji okien, drzwi, mebli, ale też po odpowiedniej impregnacji – do wykonywania elewacji zewnętrznych. Jest łatwe w obróbce, dlatego chętnie bywa używane w stolarstwie. Doskonale chłonie też wszelkiego rodzaju impregnaty: lakiery, farby, bejce, którymi musi być zabezpieczane z uwagi na wysoką higroskopijność i ryzyko pękania.